Wykorzystanie CMS Drupal do zarządzania treściami on-line Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego

Bożena
Jaskowska
Mariusz
Głowacki
Biblioteka Uniwersytetu Rzeszowskiego

W artykule przedstawiono charakterystykę i zalety wykorzystania darmowych systemów CMS w praktyce bibliotecznej. Wskazano na cechy, które powinien posiadać system CMS wykorzystywany przez bibliotekę akademicką oraz argumenty, które zadecydowały o wyborze przez Bibliotekę Uniwersytetu Rzeszowskiego CMS Drupal. Witryna biblioteczna WWW wraz z wersją mobilną, serwisy dedykowane imprezom bibliotecznym, serwis szkoleń bibliotecznych on-line, platforma czasopisma naukowego oraz intranetowy system informacyjny dla bibliotekarzy – to obszary efektywnego wykorzystania CMS Drupal przez Bibliotekę Uniwersytetu Rzeszowskiego.